Kontaktujte nás: +420 546 427 053 | info@corazonplus.cz

 

Telespirometrie

Telespirometrie je součástí telemedicíny, která se zabývá dálkovým přenosem lékařských informací od pacienta k doktorovi prostřednictvím telekomunikačních a informačních technologií. Telespirometrie se zabývá tedy přenosem spirometrických měření od pacienta k doktorovi. Vyhrazené spirometry MIR jsou uzpůsobené pro využívání telespirometrie.

 APLIKACE PNEUMOTEL

Aplikace PNEUMOTEL je cloudové rozhraní, kde lékař může sledovat jednotlivá měření svých pacientů a znát výsledky jen za několik málo vteřin po provedeném manévru. PNEUMOTEL pracuje na straně pacienta s aplikací stejného jména v chytrém telefoně. Pacient provádí spirometrické měření na kompatibilním spirometru a pomocí aplikace jej ihned odesílá ke svému lékaři.

Lékař může sledovat hromadně pacienty a barevným rozlišením a ihned rozpoznat největší poklesy FEV1 podle několika kritérií (pokles z nejlepší hodnoty za posledních 30 dní nebo z teoretické hodnoty nebo z referenční hodnoty) nebo individuálně sledovat průběh měření dle zadaného časového rozpětí. Lékař také může posílat automaticky připomenutí na neprovedené plánované měření. Hodnoty spirometrie si může exportovat do souboru pro další zpracování tabulkovým procesorem a provádět mnoho dalších funkcí.

KONKRÉTNÍ ŘEŠENÍ TELESPIROMETRIE A APLIKACE KE KONZULTACI

stránka aktualizována 30.5.2018

 Kompatibilní přístroje pro telespirometrii: